מדידת קמפיינים

מדידת לידים וקמפיינים

בשנים האחרונות כל עסק אשר מעוניין לעמוד בתחרות אשר קיימת בשוק מול עסקים אחרים אשר מתחרים על אותם קהלי יעד, וודאי מבין כי יש צורך להשתמש בכל הכלים השיווקיים הקיימים על מנת להצליח להוביל את התחום ולגבור על המתחרים האחרים.

במסגרת הכלים השונים אשר קיימים, נמצא כמובן גם ה"ליד". "ליד" הוא מונח אשר משמעותו פרטים של לקוח פוטנציאלי עבור העסק. הפרטים הם בדרך כלל מספר טלפון אותו משאירים מתעניינים באתרי אינטרנט ייעודיים, בדפי נחיתה, בבאנרים או בקמפיינים שיווקיים כאלה ואחרים. ליד איכותי הוא כזה המוביל לסגירת עסקה והוספת לקוח חדש אל המאגר, בעוד ליד באיכות נמוכה עשוי להביא לבזבוז זמן, כסף ומשאבים. את הלידים אוספים עסקים מודרניים בצורות מגוונות וזאת במטרה להגדיל את כמות הלקוחות ואת הרווחים.

עד לפני מספר שנים קשה היה למדוד את היעילות של קמפיינים באינטרנט. ראשית, רוב בעלי העסקים לא מחזיקים בידע המקצועי והטכני הנדרש על מנת לבחון ביצועים מן הסוג הזה. שנית, לידים היו מגיעים אל העסק ממגוון רחב של אפיקי פרסום ולכן קשה היה לבודד את הפלטפורמה המצליחה והאפקטיבית יותר. יחד עם זאת, כיום ישנו ארגז כלים מושלם המאפשר מדידת קמפיינים.

מדידת קמפיינים ולידים

מדידה לשם תמחור לידים

מדידת קמפיינים מתבצעת בצורה פשוטה. כל קמפיין מקבל סוג של קוד, המוטמע גם בתוך הליד המגיע אל נציגי המכירות של העסק. כך ניתן לבצע מדידת לידים פר קמפיין, פר תקופה או אפילו פר שעה או יום. לאחר מדידת לידים לאורך זמן קל יותר לבחור אפיקי פרסום ולפזר משאבים כלכליים בצורה נכונה.

מדידת לידים עוזרת גם בתמחור שלהם. יש חברות העוסקות באספקת לידים לבתי עסק שונים כאשר התמחור הוא פונקציה של איכות הליד. תמחור לידים נקבע על פי הסיכוי של העסק לסגור את העסקה ולהשיג את הלקוח. ככל שהליד איכותי וטוב יותר, כך מחירו עולה. מדידת קמפיינים בכלים המתקדמים ביותר מאפשר תמחור הוגן של לידים. המדידה היא אמפירית לחלוטין, לא ניתן להטות אותה והיא אובייקטיבית עבור כל בעלי העסקים.

הוצאת לידים

בנוסף ניתן לבדוק את נתון הוצאת הלידים בתהליך קל. לפרטים נוספים פנו אלינו – pc.